بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی تخصصی وفوق تخصصی حضرت ولیعصر(عج) فسا، دکتر محمدشکوهیان ریاست بیمارستان گفت : عمل آنژيوپلاستي عروق پريفرال زير زانو بر روي اقای ۷۰ساله با زخم پای دیابتی در سمت چپ و مقاوم به درمانهای آنتی بیوتیکی در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) انجام شد.

 

news.5007.jpg

 

دکترشکوهیان افزود : در انژيوگرافي و بررسی ها انجام شده براي بيمار مشخص گرديد ايشان دچار گرفتگی عروق زیر زانو بصورت بسته شدن کامل شریان تبیالیس خلفی و تنگی شدید تنه شریانی تبیوپرونئال و شریان پرونئال مي باشند.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حضرت ولیعصر(عج) فسا تصریح کرد: از روشهای نوین درمان زخم پای دیابتی اینترونشن روی شریانهای دچار گرفتگی زیر زانو است که این روش در بهبود زخم پای دیابتی كمك كننده بوده و در خیلی از موارد از امپوتاسیون پا جلوگیری كرده و یا ناحیه امپوتاسیون را محدودتر می کند. این تحول در درمان زخم پای دیابتی باعث شده است كه کیفیت زندگی بیماران نسبت به قبل بهتر شود.

وی با بیان اینکه این عمل در بخش آنژیوگرافی مجهز به وسایل پریفرال انجام می شود، گفت: در این عمل access از طریق شریان اصلی پای چپ به صورت انتروگراد گرفته شده  و سپس وایرهای 14هزارم استفاده و پس از  رد کردن ناحیه تنگ یا ناحیه بسته شده اقدام به زدن بالون میشود ، بسته به قطر رگ و طول تنگی، بالونها با سایزهای مختلفی استفاده میشود. در سالهای اخیر بالونهای دارویی در درمان بیماران استفاده شده که نتایج خیلی بهتری نسبت به قبل داشتند.

دکترشکوهیان افزود: در این بیمار نيز ابتدا بالون معمولي و پس از آن بالون دارویی استفاده شد که خوشبختانه در این بیمار نتیجه آنژیوپلاستی خوب بوده و انتظار داريم در بهبود زخم بیمار کمک ‌کند .

رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اظهار داشت: امیداواریم با همکاری بین بخش داخلی و گروه اینترونشن بیمارستان کیفیت زندگی و درمان بیماران پای دیابتی بهبود يابد.

به گفته وی در این عمل تیمی شامل دکترالکامل (سرپرست تیم آنژیوپلاستی) ، آقای عبدالرزاق سرسبز(دستیار)، خانم رضایی (دستیار) و آقای صدیقی )تکنسین رادیولوژی( حضور داشتند.