بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

    

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا، روز جمعه 14 مهرماه 96 پس از تماس وهماهنگی اورژانس 115 با بیمارستان،  کد 247 بیمارستان(مدیریت درمان بیماران قلبی) فعال و پرسنل اتاق  CPR و پزشکان طب اورژانس با آمادگی کامل ، ،آقایی 42  ساله  با سابقه مشکل قلبی ، را تحویل گرفتند.

دکتر محمد شکوهیان، ریاست بیمارستان گفت: این بیمار پس از انتقال از بخش اورژانس بیمارستان به كت لب و طبق پروتكل و دستورالعمل برنامه درمان سكته حاد قلبی تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفت و مشخص گردید شاخه اصلي سمت راست (RCA)بيمار از قسمت مياني( Mid Part) به طور كامل دچار انسداد می باشد كه این انسداد باعث ایجاد سكته و ایست قلبی بیمار شده است .

دکتر شکوهیان ابراز داشت : بیمار جهت ادامه درمان و طی دوره نقاهت به بخش سی سی یو منتقل گردید و در حال حاضر وضعيت عمومي و هوشياري بيمار مناسب مي باشد.

به گفته دکتر شکوهیان به دليل اقدام به موقع و مناسب و سريع پرسنل اورژانس پيش بيمارستاني و ادامه آن در اورژانس و كت لب بيمارستان  باعث شد آنژيوپلاستي اوليه براي اين بيمار طبق پروتكل اعلامي از طرف وزارت بهداشت انجام شده و بيمار به زندگي بازگردد.

خاطر نشان می گردد عبدالرزاق سرسبز مسوول بخش آنژیوگرافی بیمارستان حضرت ولیعصر( عج) فسا نیزدر توضیحات تکمیلی در خصوص اقدامات تخصصی انجام شده در بخش آنژیوگرافی اظهار داشت:  جهت بازكردن رگ مسدود شده بلافاصله  تحت عمل آنژيوپلاستي انجام گرفت و در طول مدت زمان انجام عمل چندين مرحله عمليات احيا قلبي-ريوي براي بيمار انجام و در نهايت اين عمل با موفقيت به پايان رسيد و بیمارحیاتی دوباره یافت.

گفتنی است این عمل توسط دكتر الكامل به همراهی خانم ها رضایی و زارعی و اقای آور با موفقیت در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) انجام شد.