بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

     به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا،دكتر محمد شکوهیان، رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)ازانجام موفقیت آمیز عمل آنژیوپلاستی عروق فمورال سطحي سمت راست  بر روی اقای 75ساله  برای اولین باردر بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) خبر داد.

در این خصوص دكتر الكامل مدیر گروه قلب و مسئول فنی كت لب بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)فسا ابراز داشت:درمورد این بیمارکه از زخم پای دیابتی در سمت راست رنج می برد و مقاوم به درمانهای آنتی بیوتیکی بود، پس ازآنژیوگرافی و بررسی ها مشخص گردید ایشان دچار گرفتگی عروق پای سمت راست می باشند و شریان فمورال سطحی راست  بیمار کاملا مسدود مي باشد.

وی اظهار داشت: عمل آنژيوپلاستي برای باز کردن شريان درگير انجام شد و پس از استفاده از بالون، فلوی شریان برقرار گردید و در نهايت استنت در شريان تعبيه شد که در نهایت عمل با  موفقیت انجام گرفت.

DrAlkamel2.jpg

 

دکترالکامل افزود: در مراجعات بعدی مشاهده شد که سرعت بهبود زخم بیمار تسریع پیدا کرده است.

فلوي اينترونشن بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیان داشت: در حال حاضر اقدامات اينترونشن براى عروق اندام تحتانى علی الخصوص شریانهای زیر زانو ی بيماران مبتلا به زخم پای دیابتی یکی از اصول اولیه در درمان این بیماران می باشد. معمولا برای رگهای زیر زانو فقط بالون زده می شود که درحال حاضر بالونهای دارویی استفاده می گردد که احتمال تنگی مجدد در استفاده از انها  کمتر می شود.  برای رگهای بالای زانو از چند سال قبل غیر از بالون، استنت هم تعبیه می شود. از زمانی که اقدامات اینترونشن وارد این مسئله شده درمان این بیماران روز به روز متحول شده و روزنه های امید بیشتری برای این بیماران باز گردیده است .

دکترالکامل افزود: درمان بیماران زخم پای دیابتی یک درمان پیچیده و طولانی است که همکاری تخصصهای مختلف از جمله متخصص غدد، متخصص عفونی، ارتوپد، جراح عروق و اینترونشنیست را می طلبد و کار تیمی تلقی می شود. در حال حاضر در بعضی بیمارستانها و درمانگاههای تخصصی برای این بیماران وجود دارد که با حضور همه متخصصین این کارها به صورت خیلی مطلوبی انجام می شود .

گفتنی است در این عمل تیمی شامل دکترالکامل (سرپرست تیم آنژیوپلاستی) ، آقای عبدالرزاق سرسبز(دستیار)، خانم کاوه (دستیار) و آقای صدقی)تکنسین رادیولوژی(حضور داشتند.