بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

   به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا، در پی بازدید حضرت حجت الاسلام والمسلمین  جمالی زاده امام جمعه محترم شهرستان فسا از بخشهای ویژه بیمارستان بازدید و تفقد از بیماران بستری در این بخش ها، ایشان پیامی را صادر نمودند . متن پیام به شرح ذیل می باشد :

 

 

با سلام

هفته گذشته دو بار به یکی از دو بیمارستان فسا، مراجعه داشتم. بیمارستان حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف.


اولین بار در بامداد چهارشنبه به جهت کسالت یکی از اعضای خانواده به اورژانس بیمارستان رفتم و تا نزدیک نماز صبح آنجا بودم و دومین بار ظهر چهارشنبه به جهت بازدید از بخش های مختلف آن بیمارستان که از قبل برنامه ریزی شده بود رفتم.


بنده قریب به 20 سال است که در شهرهای مختلف به عنوان امام‌جمعه مسئولیت دارم. یکی از بیشترین مراجعات مردمی به اینجانب در خصوص مشکلات درمانی بوده. تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، عمده درخواستها مربوط به هرینه های سنگین درمان بود و در رتبه بعد، مربوط به کمی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، یا بی کیفیتی آنها و .... بود. بعد از اجرای طرح تحول، مراجعات در بُعد اول تقریبا کم شد ولی عمده مراجعات در خصوص مسائلی همچون خدمت رسانی ضعیف، عدم نظارت بر پرسنل، عدم پاسخگویی به بیمار، کمبود پزشک و نیروی متخصص و حتی وضعیت تأسف بار نظافت و بهداشت! و ... ادامه داشت. مشابه این گزارش ها از دیگر شهرها نیز می رسید.
تصورم از وضعیت درمانی و بیمارستان‌های فسا در ابتدا اینچنین بود. اما هم بار اول که تنها و بدون حضور هیچ کس و به صورت کاملا ناشناس آن هم در ساعات پایانی شب به اورژانس بیمارستان رفتم و هم بار دوم که به صورت هماهنگ شده و به همراه ریاست محترم و برخی پرسنل خدوم بیمارستان، و نیز مسئول محترم ستاد نمازجمعه - که از نیروهای دانشگاه پزشکی فسا می باشد- دیداری داشتم و با بیماران بستری و همراهان‌شان شخصا صحبت هايي داشتم باید عرض کنم که تصور اولیه اینجانب درست نبود.
بیمارستان از حیث امکانات و خدماتی که ارائه می دهد در سطح قابل قبولی می باشد و توجیهی همچون نزدیکی به شهری چون شیراز که - در امور پزشکی رتبه بالایی دارد - عزیزان متولی را از تلاش و جذب امکانات و ارائه خدمات باز نداشته.


بسیاری از جراحی های مهم و حساس همچون مغز و اعصاب، قلب باز و... در این بیمارستان توسط پزشکان فوق تخصص حاذق صورت می‌پذیرد.حضور بیش از یکصد پزشک متخصص و فوق متخصص بیماران این منطقه را از رجوع به ولایت غربت باز داشته اند. همچنین تمهیدات خوبی برای آسایش همراه مریض اندیشیده شده است. سطح رضایت مراجعه کنندگان بالا بود که برای من این مساله بسیار خوش‌آیند می باشد. البته قضاوت من نسبت به همان بخشهايي‌ست که از آنها دیدن کردم.


علی‌ایّ حال زحمات زیادی در گذشته برای رساندن خدمات به این سطح کشیده شده که الحمدلله فی‌الحال نیز ادامه دارد اما نباید قانع بود و باید در جهت گسترش و جذب امکانات جدید حرکت کرد که رسیدن به آن سطح، منشا آثار مادی و معنوی برای عموم شهرستان خواهد بود. چرا که کشاورزی منطقه در سال‌های گذشته با مشکلاتی همراه بوده و متاسفانه اقتصاد متکی به آن روند صعودی چشمگیری نداشته(اگر نگوییم نزولی) لذا می بایست راه های دیگری را برای رشد اقتصاد برنامه ریزی کرد که یکی از این راه ها تبدیل فسا در کوتاه مدت به قطب خدمات درمانی در شرق و جنوب فارس، و در بلند مدت در قطب منطقه‌ای می باشد. این هدف نیاز به همت و برنامه ریزی و حرکت همه جانبه مسئولان شهرستانی دارد که بنده نیز هر کاری در این راستا از دستم بر بیاید در خدمت خواهم بود.

در پایان از مسئولین، پزشکان، پرستاران و پرسنل بیمارستان حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه نهایت تشکر و قدردانی را دارم و از خداوند متعال برای همه آن عزیزان عزت و سلامتی را خواستارم.

التماس دعا


شامگاه۴ دی‌ماه96

 Untitled122kljkhjkuhikjhikujkuk.jpg

IMG_1905.jpg

 

منبع : https://t.me/jamalizadeh_hussein