بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

با سلام

روز پرستار را خدمت پرستاران عزیز تبریک می‌گویم.
من دروس حوزوی را از یزد شروع کردم. شهر یزد علمای سرشناس بسیار زیادی داشته و دارد اما برخی از آنها از حیث علمی و معنوی در میان نسل های مختلف ماندگار شده اند. یکی از آنها مرحوم حاج شیخ علامرضا یزدی ست. شخصیتی که مقامات و درجات کم نظیری برایش عنوان داشته اند. در جایی خواندم(به گمانم کتاب زندگینامه خود ایشان بود) که خود مقامات و موفقیتهایش را مدیون چند شبانه روز پرستاری از شخصی که دچار بیماری مسری شده بود و کسی را نداشت و او داوطلبانه به مراقبت از او پرداخته بود می دانست. این واقعه در دوران جوانی اش رخ داده بود و گفته بود بسیاری از این کار برحذرش می داشتند.
به مناسبت امروز حرف‌های گوناگون از تریبون‌های مختلفی منتشر می‌شود که البته برخی از این حرفها مؤيد مظلومیت مضاعف این قشر است.
بنده نیز لازم دیدم ضمن عرض تشکر و قدردانی از زحمات این عزیزان ۲ نکته را متذکر شوم که ان‌شاءالله مفید بوده و مرضی این عزیزان هم باشد:
اولا: قوانینی برای حل مشکلات این قشر تصویب شده مثل قانون اجرای تعرفه پرستاری که در صورت اجرا می‌تواند برخی از آلام این عزیزان را کم کند ولی به هر دلیلی اجرایی نشده که خود این چه بسا مانع انجام اقدامات دیگر جهت ارتقای وضعیت این عزیزان شود که امید است فکری شود.

ثانیا: پرستاران زن علاوه بر کار در مراکز درمانی در خانه نیز دغدغه‌هایی دارند. نمی دانم چاره ای اندیشیده شده یا نه؟ اما نباید به گونه‌ای باشد که تعداد و زمان شیفت‌ها برای این عزیزان و غیر ایشان مشابه و یکسان باشد و بایستی نگاه سودجویانه و حسابگر را به کنار گذاشت.
باید توجه داشت که از طرفی حضور پرستاران زن در این شغل بسیار ضروری است و از طرفی حضور مکفی زن در خانه و خانواده نیز حیاتی‌ست. لذا همان قدر که نظام درمان از او خدمت و انجام وظائف محوله را متوقع است؛ خانواده به ویژه فرزندانِ_خانم_پرستار از او انتظارات دوچندانی دارند. این چیزی‌ست که از فرهنگ اسلامی ایرانی‌مان نیز بر می‌آید.  
ان‌شاءالله با همکاری و توجه ویژه مسئولان به این بخش خواسته‌های به حق این عزیزان اجابت شود.

بار دیگر روز پرستار را به این جمعیت عاطفی زحمتکش و پرفایده تبریک می گویم و توفیق و طول عمر با عزت‌شان را از خداوند متعال خواهانم.

التماس دعا
صبح ۳بهمن ۹۶