بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

نفس ما که هوای گرم است از بالای ماسک بیرون می‌آید و به عدسی (شیشه یا پلاستیک) سردِ عینک برخورد می‌کند و عینک بخار می‌گیرد.

راه‌های پیشگیری از بخار گرفتن عینک با ماسک

برای پیشگیری از این حالت چند راه حل وجود دارد:

1-اطمینان از نشستن درست ماسک روی صورت

اگر ماسک طوری روی صورت قرار گیرد که از قسمت بالایی ماسک (روی بینی) هوای کمتری خارج شود، به پیشگیری از بخار گرفتن عینک کمک می‌کند.

ماسک‌هایی که دارای نوار شکل‌پذیر در بخش بالایی هستند که شکل قوس بینی را به خود می‌گیرد، به‌خوبی از عبور هوای گرم از بالای ماسک جلوگیری می‌کنند.

اگر ماسک را می‌خریم، دقت کنیم که بالای آن نوارِ شکل‌پذیر داشته باشد.

اگر ماسک را خودمان درست می‌کنیم، دوختن قطعه‌ای آلومینیوم شکل‌پذیر یا برخی از انواع کش در بالای ماسک بسیار مفید است.

2-آب و صابون برای عینک

عدسی‌های عینک را با آب و صابون بشوییم. سپس یا با یک پارچه لطیف پاک کنیم یا اجازه دهیم به صورت طبیعی خشک شود. صابون یک لایه ظریف روی عدسی عینک به‌وجود می‌آورد که از بخار گرفتن آن جلوگیری می‌کند.

عدسی برخی عینک‌ها پوشش‌های حساسی دارند. حتما پیش از انجام این کار با کارشناس اپتیک (که عینکمان را از او تهیه کرده‌ایم) مشورت کنیم.

3-استفاده از عینک برای مسدود کردن بالای ماسک

اگر ماسک را کمی بالاتر بیاوریم، می‌توانیم از خود عینک برای بستن قسمت بالایی ماسک (روی بینی) استفاده کنیم. بدین ترتیب هوای گرم نمی‌تواند از بالای ماسک خارج شود و به سمت عینک بیاید.

هر از چند گاهی باید محل قرارگیری درست عینک روی ماسک تنظیم شود.

4-چسباندن بالای ماسک

اگر می‌خواهیم کاری کنیم که نیاز به تنظیم و تغییر نداشته باشد، می‌توانیم از چسب‌های ورزشی یا پزشکی استفاده کنیم.

با این چسب‌ها می‌توانیم بخش بالایی ماسک را به‌خوبی روی قوس بینی و بالای گونه بچسبانیم.

اگر پوست حساسی داریم، بهتر است پیش از استفاده از چسب روی صورت، قطعه‌ای از آن را به بالای ساعد روی پوست سالم بچسبانیم. اگر پس از چند ساعت، پوست ملتهب و قرمز نشد، نشانه این است که به چسب آلرژی نداریم.در صورت آلرژی داشتن بهتر است از چسب‌های ضدحساسیت استفاده کنیم.

اگر هیچ یک از روش‌های بالا مناسب حال ما نیست، بهتر است با مشورت کارشناس اپتیک، از برخی از انواع تمیزکننده‌های عدسی عینک استفاده کنیم که از بخار گرفتن آن جلوگیری می‌کند.لازم است پیش از خرید محصولات تمیزکننده عدسی عینک، مطمئن شویم که مواد داخل آن به پوشش‌های عدسی عینک ما آسیب نمی‌زند.