بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

الفبای پیشگیری از ایدز با "پرهیز"، "پایبندی "،"استفاده ازابزارایمن " و"درمان " است .

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)؛ باید به افراد یاد دهیم که از رفتارهای پرخطر جنسی بپرهیزند و پیش از ازدواج خویشتن داری کنند. لزوم "پایبندی "به ارزش های اخلاقی و اسلامی و آموزش به افراد مجرد و متأهل برای پایبندی به خانواده، جامعه و همسر نقش مؤثری در کاهش ابتلا به بیماری های عفونی و HIV ایدز دارد.

استفاده از ابزاری که مانع از ابتلا به ویرویس HIV ایدز می شود نیز اهمیت زیادی دارد. متأسفانه برخی فکر می کنند . پیشنهاد در این خصوص به معنی این است که آموزشگران با رفتارهای جنسی مبتلایان موافقند در حالی که این روشبرای عدم ابتلای سایر افراد پیشنهاد می شود.

اهمیت درمان در 24 ساعت اول ورود ویروس به بدن

در گام آخر توصیه می شود افراد در 24 ساعت اولیه ورود ویروس به بدن که معمولا در پی تماس های جنسی، نامطمئن و تزریق خون و فرآورده های خونی آلوده اتفاق می افتد به درمانگاه های بیماری های رفتاری مراجعه کنند.این درمانگاه هابه مدت یک ماه داروهای  "لاموودین "و "زیدوودین " را به صورت رایگان دراختیار مبتلایان می گذارند و مشخصات و نشانی فرد را نیز ثبت نمی کنند. این دارو به صورت قرص و کپسول وجود دارد و مبتلایان باید از هر کدام 3 عدد به صورت روزانه مصرف کنند .

شعار روزجهانی  ایذر سال 1398 "آگاهی، پیشگیری، آزمایش، درمان؛ همه در یک کشتی نشسته ایم" می باشد.