بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

دریچه میترال قلب خانم 54 ساله در عمل جراحی پیچیده 7 ساعته  با موفقيت توسط تیم جراحی قلب بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)  فسا ترمیم شد .

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا؛ مسوول هماهنگی بخش جراحی قلب بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا گفت: این بیمار با سابقه تنگی نفس شدید به متخصص قلب و عروق مراجعه کرد که پس از انجام اکو از راه مری، نارسایی شدید دریچه میترال و فشار شریان ریوی بالاتر از حد نرمال برای بیمار تشخیص داده شد.

میلاد امیرپور افزود: با تشخیص جراح قلب و در عملی پیچیده، دریچه میترال بیمار با موفقیت ترمیم گردید و پس از گذراندن دوره نقاهت در بخش مراقبت های ویژه قلب، با بهبودی کامل از بیمارستان مرخص گردید.

فوق تخصص جراحی قلب بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیان کرد: در بیمارانی که دچار نارسایی دریچه میترال شده اند ولی دچار تنگی و رسوب کلسیم روی دریچه نیستند، گاها می‌توان دریچه بیمار را بجای تعویض ترمیم کرد که با تکنیک‌های متعددی قسمت آسیب دیده دریچه برداشته شده و باقی دریچه ترمیم می‌شود. مزیت این روش نسبت به تعویض این است که احتیاج به مصرف همیشگی داروی ضد انعقاد منتفی می‌شود وعوارض مصرف اینگونه داروها کاهش می یابد.

دکتر رضا خواجه افزود: عمل ترمیم رادیکال  دریچه در مراکز جراحی قلب محدودی و با هزینه هنگفتی صورت می‌گیرد و خوشبختانه در مرکز جراحی قلب بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا هم برای اولین بار این عمل پیچیده قلبی انجام شد.