بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

رییس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا گفت: تاکنون 9 هزار مورد آنژیوگرافی در این بیمارستان انجام شده است که از این تعداد با تشخیص تیم درمان، برای 3 هزار و 400 نفر از بیماران قلبی آنژیوپلاستی انجام گردیده است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی حضرت ولیعصر(عج)فسا؛ دکترامیر انصاری با بیان اینکه تاکنون 862 نفر از بیماران حاد قلبی با انجام آنژیوپلاستی اورژانسی به زندگی برگشته اند، افزود: با تلاش پرسنل و کادر درمانی، مدت انجام آنژیوپلاستی اورژانسی بیماران سکته حاد قلبی از لحظه ورود بیمار به بیمارستان تا زمان پایان آنژیوپلاستی به زمان 65 دقیقه کاهش یافته است که خوشبختانه این زمان از استاندارد جهانی پایین تر می باشد.

وی با بیان اینکه بخش آنژیوگرافی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) درسال 1390 راه اندازی شده است، افزود: فعالیت این بخش از بهمن ماه 1394 و با خرید دستگاه جدید که جزء دستگاههای مجهز کشور می باشد، افزایش یافت و با توجه به وجود زیرساختها وامکانات مناسب جزء محدود بیمارستان های کشور و اولین بیمارستان شهرستانی می باشد که در طرح مدیریت سکته حاد قلبی مشارکت دارد .

رییس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا ادامه داد: بخش آنژیوگرافی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا توانسته است با بهره گیری از کادر درمانی مجرب ازپزشکان، پرستاران و تکنسین ها، به مردم شهرستان های اطراف و شرق استان فارس، خدمات درمانی-تشخیصی لازم ارایه دهد و از انتقال آنها به مرکز استان و مشکلات همراه با آن جلوگیری نماید.

متخصص بیماریهای قلب و عروق: پیشگیری از بیماریهای قلبی با ورزش، پیاده روی و رژیم غذایی مناسب

همچنین متخصص بیماریهای قلب و عروق بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) گفت: متاسفانه آمار مرگ و میر بیماران قلبی در کشور و بخصوص استان فارس بسیار بالا می باشد و مردم نیاز به توجه خاص و کنترل ریسک فاکتورهای قلبی مانند: فشارخون، دیابت، مصرف دخانیات، رژیم غذایی، چاقی، استرس و... دارند.

دکتر عبدالحکیم الکامل به مردم توصیه کرد: ورزش، پیاده روی و رژیم غذایی مناسب داشته باشند و تمام دردهای قفسه سینه را جدی گرفته و سریعا به پزشک مراجعه نمایند چون تاخیر در درمان باعث نارسایی قلبی می شود.