بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

کارشناس ارشد تغذیه بیمارستان فوق تخصصی حضرت ولیعصر(عج)گفت: عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دارد.کلیه مراحل تهیه وتوزیع غذا دربیمارستان با رعایت بهداشت وایمنی مربوطه ودرظروف یکیارمصرف انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی حضرت ولیعصر(عج)؛ زینب همت دار افزود: با پیروی از رژیم غذایی سالم می توان سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد. برنامه غذایی روزانه بایستی متنوع باشد و از همه گروه های غذایی شامل نان و غلات، لبنیات، گوشت ها، میوه و سبزیجات در حد متعادل استفاده شود تا نیاز بدن به کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین و املاح تامین گردد.

وی با بیان اینکه جهت تقویت سیستم ایمنی بدن وجهت پیشگیری ومقابله با بیماری کرونا مصرف روزانه حداقل سه واحد ازگروه سبزی ها ودو واحد ازگروه میوه ها را توصیه کرد وگفت : موادغذایی مانند هویج ،کدو حلوایی ،سبزی های سبزتیره (اسفناج ،برگ چغندر وبرگ های تیره وبرگ کاهو)ازمنابع خوب ویتامین آ هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.همچنین منابع غذایی حاوی ویتامین سی مانند پرتقال ،لیموشیرین ،انواع کلم ،شغلم ،فلفل دلمه ،جعفری ،پیازچه وگوجه فرنگی نیز جهت تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

همت دار تصریح کرد: مصرف کافی آب و مایعات مانند چای کمرنگ و آب میوه های طبیعی در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارند و به پاکسازی بدن از سموم کمک می‌کنند و در بهبودی و برگشت سلامت فرد موثر است.

وی بیان کرد : بیماران مبتلا به کرونا چون دچار بی اشتهایی می شوند بهتر است حجم غذای مصرفی را کاهش داده و دفعات آن را بیشتر کنند و از غذاهایی استفاده نمایند که حجم کم و کالری بالایی دارند.

همت دار تاکیدکرد: بیماران مبتلا به کرونا از مصرف غذاهای سرخ شده و حاوی نمک زیاد، غذای کنسرو شده،نوشابه‌ها،آبمیوه های صنعتی، چای غلیظ و ... خودداری نمایند.

کارشناس ارشد تغذیه بیمارستان با بیان اینکه که در برنامه های غذایی تنظیم شده در واحد تغذیه بیمارستان، در وعده صبحانه در کنار صبحانه شیر به بیماران داده می شود، ادامه داد: در وعده ناهار و شام در کنار غذای اصلی، سوپ بین بیماران توزیع می گردد و غذاها بصورت رژیمی و کم چرب طبخ می شوند.میوه های متنوع بعنوان میان وعده به بیماران داده می شود وکلیه مراحل تهیه و توزیع غذا با رعایت بهداشت و ایمنی مربوطه و در ظروف یکبار مصرف صورت می گیرد.