بیمارستان ولی عصر (عج) فسا

 hedere bimarestan 000597.jpg

آخرین اخبار

مشاهده کلیه اخبار

مزایای زایمان طبیعی وعوارض سزارین :

بارداری و تولد نوزاد از مهمترین تجربیاتی است که یک زوج می توانند در آن با هم شریک باشند . پدر و مادر بهتر است هر دو روند طبیعی حاملگی و زایمان و تغییرات ناشی از آن را به عنوان یک مرحله حساس در زندگی مشترکشان را پذیرفته وسعی کنند آگاهی های لازم را در این مورد بدست آورند.

زایمان یکی از جلوه های مهیج آفرینش می باشد ، درست پس از طی شدن 9 ماه بارداری و تکامل جنین سفر به دنیای خارج را شروع می کند.

آفریدگار مهربان در طبیعت بهترین روش را برای تولد در نظر گرفته است که تاکنون چندین مورد از مزایای آن کشف شده است.

1)     حجم خونی که مادر در زایمان طبیعی از دست می دهد تقریبا نصف یک عمل سزارین است ، لذا خونریزی و کم خونی در زایمان طبیعی کمتر از زایمان به طریق سزارین است .

 

2)    خطر و ریسک بیهوشی برای زایمان طبیعی وجود ندارد در حالی که برای مادرانی که به روش سزارین زایمان می کنند این خطر اجتناب ناپذیر است.

 

 

3)      درصد ابتلا به عفونت در بین مادران سزارین شده بیشتر از مادرانی هست که زایمان طبیعی داشته اند.

 

4)    مادرانی که زایمان طبیعی داشته انددر امر دادن آغوز یا (شیر اول) که به عنوان اولین واکسن برای نوزاد می باشد موفق تر اند. مادرانی که زایمان طبیعی می کنند می توانند بلافاصله بعد از زایمان، نوزاد خود را در آغوش گرفته، شیر دهند که خود باعث موفقیت بهتر در امر شیر دهی و ایجاد رابطه عاطفی بیشتر بین مادر و نوزاد می شود.

5)    پس از زایمان طبیعی مادران با انجام ورزش های مناسب به مراتب سریعتر از زمانی که سزارین می شوند تناسب اندام خود را به دست می آورند.

 

6)      زایمان طبیعی باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی نوزاد می شود.

 

 

7)    در زایمان با روش طبیعی بعد از زایمان درد سریعتر التیام می یابد ، در زایمان به روش سزارین بعد از اتمام عمل و هوشیاری مادر یکی از مشکلات مهم درد ناحیه عمل است که راه رفتن برای مادر را سخت و حتی غیر ممکن می کند.

 

8)    سزارین مخصوصا پس از یک بار باعث افزایش احتمال چسبندگی های لگنی می شود، که متعاقبا بعدا باعث دردهای مزمن لگنی و شکمی خواهد شد.

 

 

9)      در موارد کمی حتی سزارین ممکن است باعث تروما و آسیب بر روی نوزاد شود که بیشترین قسمت سر جنین را در بر می گیرد.