• 1401/09/02
  • - تعداد بازدید: 580
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه

بخش اورژانس

رئیس علمی بخش اورژانس: جناب آقای دکتر قهرمانی

پزشکان متخصص طب اورژانس:

دکتر محمدمهدی شمالی

دکترمنوچهری

دکترقهرمانی

دکترسجادی

دکترحسینی خواه

دکتربهادرمنش

*همچنین تمامی متخصصین اعم از ارتوپدی ، قلب ، یورولوژی ، نوروسرجری، زنان و داخلی بیماران را در این بخش ویزیت میکنند.
مسئول بخش اورژانس: خانم فاطمه شکوهی
 
سرپرستار بخش اورزانس تحت نظر: خانم فاطمه شکوهی
سرپرستار واحد تریاژ: آقای سجاد زارع پور

 

 

اینچارج های بخش:

پرسنل باسابقه و کارشناس پرستاری که حداقل 3 سال در بخش خدمت کرده اند اغلب بصورت اینچارج های فیکس قسمت اسکرین و بستری هستند.

 

رابطین آموزش:

رابط آموزشی: آقای امیدرضا صادقی میباشند که برنامه های آموزشی بخش را هماهنگ میکنند و برنامه ریزی کنفرانسها برعهده ایشان میباشد.

رابط کنترل عفونت و ایمنی: سرکار خانم طالب تاش میباشد.

 

منشی بخش:

آقای جعفری و خانم رضاییان

 

معرفی فضای فیزیکی بخش اورژانس

بخش اورژانس بیمارستان در طبقه همکف شمال ساختمان اصلی بیمارستان واقع شده است که درب اصلی و ورودی بخش درشمال ساختمان میباشد. در قسمت جلوی درب ورودی ایستگاه مخصوص آمبولانس میباشد و برانکارد جهت حمل بیمار در همان قسمت قرار دارد. از بخش مطب پزشکان عمومی در سمت راست و تزریقات بیماران سرپایی در سمت چپ در ابتدای درب ورودی میباشد. ایستگاه پرستاری در قسمت سرپایی وجود دارد که معمولا یک پرستار خانم و یک پرستار آقا در این قسمت اقدامات درمانی را انجام میدهند.

روبروی قسمت سرپایی ایستگاه تریاژ مشاهده میشود که در این ایستگاه 2 پرستار آقا یاخانم حضور دارند که در اولویت بندی و تشخیص بیماران مراجعه کننده به این قسمت که اغلب توسط اورژانس آورده میشوند انجام وظیفه میکنند.

در سمت راست ایستگاه تریاژ اتاق نوارقلب و بعد از آن اتاق مخصوص تحویل ویلچر به بیماران وجود دارد. از سمت راست اتاق ویلچر به قسمت اسکرین بخش میرسیم که شامل ایستگاه پرستاری و یک سالن که گنجایش 30 برانکارد دارد میرسیم. اتاق انبار و سرویس بهداشتی بیماران در انتهای راهرو و روبروی ایستگاه پرستاری وجود دارد. در سمت راست ایستگاه پرستاری اتاق درمان بخش و در پشت آن اتاق استراحت پرسنل وجود دارد.

اتاق احیا دقیقا روبروی درب ورودی اورژانس است که با تابلوی مخصوصCPCRمشخص شده است و شامل 2تخت و 4 دستگاه مانیتور مرکزی میباشد وکلیه وسایل مصرفی جهت بیماران سطح 1 و 2 در فایل هایی که در 3 گوشه اتاق احیا نصب شده وجود دارد. در اتاق احیا امر جنسی باکس کاملا مجهز وجود دارد. در هر شیفت کاری دونفر پرسنل در اتاق احیا حضور دارند که وظیفه درمان بیماران احیایی را بر عهده دارند.

اتاع عمل مینور بخش اورژانس دقیقا پشت اتاق احیا وجود دارد که یک درب ورودی درکنار اتاق احیا دارد و انواع ست های استریل جهت انجام سوچر ، چست تیوپ ،LPو.... وجود دارد و در هرشیفت یک نفر وظیفه انجام امور را بر عهده دارد.

در راهروی سمت چپ اتاق احیا اتاق مسئول بخش ، دو مطب پزشک عمومی ، اتاق استراحت پزشک عمومی و اتاق استراحت اینترن بخش وجود دارد. در انتهای راهرو در سمت راست اتاق عمل مینور و اناق منشی بخش و در سمت چپ اورژانس اطفال و روبروی آن قسمت اورژانس بستری وجود دارد.

قسمت بستری به دوقسمت آقایان و خانم ها که در مجموع 33 تخت میباشد. اتاق ایزوله بخش در انتهای راهرو و در قسمت آقایان میباشد. در انتهای راهرو بستری خانم ها و آقایان سرویس بهداشتی مجزا وجود دارد.

روبروی قسمت بستری ایستگاه پرستاری وجود دارد و در پشت ایستگاه پرستاری اتاق درمان و در طرفین ایستگاه پرستاری اتاق استراحت آقایان و خانم ها و اتاق تمیز وجود دارد.

 

دفاتر بخش:

دفتر آمار شامل بیماران بستری و بیماران منتقل شده به بخش ، دفتر چک وسایل بخش ، دفترExpire، دفتر گزارش شیفت که توسط اینچارج های اسکرین وERبستری نوشته میشود ، دفتر تحویل بخش ، دفتر درخواست برنامه ، دفتر ثبت بیماران احیا ، دفتر رضایت می باشد.

 

برنامه هفتگی پرسنل:

برنامه بخش اتفاقات با توجه به فواصل مختلف سال از نظر شیوع بیماریها یا در زمان بحران و ایام تعطیل اغلب متفاوت از برنامه کلی بسته میشود و هر هفته روزهای سه شنبه دفتر درخواست برنامه بررسی شده و تا آنجا که شرایط بخش اجازه دهد درخواستهای پرسنل اجرا میشود.

 

تجهیزات موجود در بخش:

دستگاهD. Cشوک 3 عدد
دستگاه سرنگ پمپ 5 عدد
امر جنسی باکس 3 عدد
یخچال دارویی 3عدد
یخچال جهت بیماران بستری 1 عدد
یخچال جهت پرسنل 3 عدد
دستگاه ونتیلاتور 3 عدد
دستگاه ساکشن پرتابل 2 عدد
دستگاه ساکشن مرکزی 12 عدد
دستگاه مانیتور مرکزی 12 عدد
دستگاه پالس اکسیمتری 1 عدد
دستگاه نوار قلب 2عدد
مانیتور پرتابل 1 عدد
دستگاه گلوکومتر 3 عدد
پالس اکسیمتری انگشتی 2 عدد
دستگاه رادیولوژی پرتابل 1 عدد

 

پمفلت های موجود در بخش:

تشنج
پنومونی
آمبولی ریه
فاویسم
افزایش فشارخون
هپاتیتBوC
سپسیس
زخم معده
نارسایی قلبی
همورویید
دیابت
لوله بینی معده ای
زخم بستر
بیماریMS
سکته مغزی
سکته قلبی

 

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: